Juriul celei de-a XXVIII-a ediţii a FESTIVALULUI  INTERNAŢIONAL  DE GRAFICĂ  SATIRICĂ  ŞI  LITERATURĂ  UMORISTICĂ  “UMOR  LA  GURA  HUMORULUI “, secţiunea grafică satirică, format din :

  1. Ştefan Popa – POPA’S ( România ) – Preşedinte de onoare al  Festivalului 
  2. Antonio Calderon de Jesus (Spania) – Preşedinte al secţiunii
  3. Giorgio Cegna (Italia) – membru
  4. Tudor Banus (Franţa) – membru
  5. Doru Bosiok (Serbia) – membru
  6. Sandro Pogialli (Italia) – membru
  7. Mihai Gabriel Bratu (România)
  8. Sergiu Grapă (România) – membru
  9. Mihai Truică (România) – membru                                          
  10. Vasile Crăiţă-Mândră (România) – membru
  11. Victor Rusu (România) – membru
  12. Radu Bercea (România) – membru                                         
  13. Elvira Romaniuc (România) – membru  

a stabilit, în urma jurizării, acordarea următoarelor  premii :

Premiul I 500 euro

  • Raed Khalil – Siria

Premiul II ex aequo ( 2 x 150 euro )

  • Konstantin Kazanchev – Ucraina
  • Michel Moro Gómez – Cuba

Premiul III ex aequo ( 2 x 100 euro )

  • Igor Lukyanchenko – Ucraina
  • Nikolay Chernyshev – Rusia

Premiul George Gavrilean ex aequo ( 2 x 100 euro )

  • Danny Yustiniadi Indonezia       
  • Jitet Kustana Indonezia       

Mentiuni ale juriului

  • Alexander Barabanshchykov – Ucraina
  • Alexander Dubovsky – Ucraina
  • Bernard Bouton – Franța
  • Constantin Pavel – România
  • Dina Abdelgawad Shosha – Egipt
  • Erdogan Basol – Turcia
  • Gelu Pascal – România
  • Jamoul Wessam – Siria
  • Marian Avramescu – România
  • Oleh Smal – Ucraina
  • Pamfil Horodnic – România
  • Partono – Indonezia
  • Petre Horacio – Argentina
  • Vaso Krčmar – Serbia
  • Victor – Eugen Mihai – România
  • Vladimir Kazanevsky – Ucraina

Premiul COVEugen Mirea – România

 Alte nominalizari

  • Darsono – Indonezia
  • Ester Lauringson – Estonia
  • Ion Sfârâiac – România
  • István Parázs – Ungaria
  • Marina Gorelova -Belarus
  • Patrick Heymans – Belgia
  • Pepe Sanmartín – Peru
  • Sudarmanto – Indonezia
  • Szilveszter – România

SECȚIUNEA COPII

Premiu special

  • Mădălina Cramarciuc, 6 ani – România

LUCRARILE PREMIATE:

Premiul I Raed Khalil – Siria

Premiul II ex aequo – Michel Moro Gomez – Cuba

Premiul II ex aequo Konstantin Kazanchev – Ucraina

Premiul George Gavrilean ex aequo – Jitet Kustana – Indonezia

Premiul George Gavrilean ex aequo 2 – Danny Yustiniadi – Indonezia

Premiul I Raed Khalil – Siria

Premiul III ex aequo -Igor Lukyanchenko – Ucraina

Premiul III ex aequo Nikolay Chernyshev – Rusia

Premiul Viorel Corodescu (COV) – Eugen Mirea – Romania

Mentiune – Alexabder Dubovsky – Ucraina

Mentiune – Alexander Barabanshchykov -Ucraina

Mentiune – Bernard Bouton – Franta

Mentiune – Constantin Pavel – Romania

Mentiune – Dina Abdelgawad Shosha-Egipt

Mentiune – Erdogan Basol – Turcia

Mentiune – Gelu Pascal – Romania

Mentiune – Jamoul Wessam Siria

Mentiune – Marian Avramescu – Romania

Mentiune – Pamfil Horodnic – Romania

Mentiune – Petre Horacio – Argentina

Mentiune – Vaso Krčmar – Serbia

Mentiune – Victor-Eugen Mihai – Romania

Mentiune – Vladimir Kazanevsky – Ucraina

Mentiune – Partono – Indonezia

Mentune – Oleh Smal – Ucraina

De interes turistic
harta gura humorului harta partie webcam live
Trafic
counter Statistici vizitatori
» 6 acum online
» 418 azi
» 418 saptamana aceasta
» 56852 in total
Record: 1162 (03.04.2018)
Promo
aparate foto digitale
Arhiva articole